Халықаралық компьютерлік жобалар байқауында қарағандылық оқушылар 8 медаль жеңіп алды

VI халықаралық Infomatrix-Asia компьютерлік жобалар байқауы сәуірдің 12-нен 15-не дейінгі аралықта Алматы облысында Сүлейман Демирел атындағы университет негізінде өтті. Оған Қазақстаннан, жақын және алыс шет елдерден 450 жоғарғы сынып оқушылары келіп қатысты. Қарағанды облысынан байқауға 18 оқушы барды.
Байқау жеті номинация бойынша өтті: робототехника, бағдарламалау, компьютерлік графика және өнер, басқару жүйелері (hardware), қысқа метражды фильм, дрондар жарысы (drone racing) және математикалық жобалар.
Өз жұмыстарын 4 ұйымның өкілдері ұсынды: №1 Білім-инновация лицей-интернат №1, «Мұрагер» және «Дарын» дарынды балалар мектептерінің, Қарағанды қаласы №57 мектеп-лицейінің. Үздіктер қатарына 8 қарағандылық жобалар да енді.
5 он бірінші сынып оқушылары жеңімпаз атанды: №1 БИЛ-ден Қуаныш Қайсар, Ердан Ержұманов және Әлішер Смағұлов, «Дарын» ММИ-нан Арнұр Нүркеев пен Әділ Қазкенов.
«Дарын» ММИ оқушылары Әділхан Нұрғалиев пен Әділ Қазкенов екінші орынды иеленді. Ал үшінші орын Қарағанды қаласы №57 мектеп-лицейінің оқушысы Адай Тұрарға бұйырды.
Infomatrix-Asia халықаралық компьютерлік жобалар байқауының ұйымдастырушысы: «Дарын» Республикалық ғылыми-тәжірибелік орталық, Сүлейман Демирел атындағы университеті.

Қарағанды облыстық Білім басқармасының баспасөз қызметінің мәліметінше

Все новости региона на karaganda-region.kz